کنفدراسیون فوتبال آسیا در ســالگرد پیروزی تیم ملی فوتبال ایـــران مقابل آمریکا در جام جهانی ۱۹۹۸، از این مسابقه به عنوان «مادر تمام بازی‌ها» یاد کرد.

137662 934 خاطره بازی AFC از جام جهانی فرانسه

 

 تیم مورد احترام ایـــران در حال حاضر به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه صعود کرده اســت.

 

کنفدراسیون فوتبال آسیا در ســالگرد پیروزی تیم ملی فوتبال ایـــران مقابل آمریکا در جام جهانی ۱۹۹۸، از این مسابقه به عنوان «مادر تمام بازی‌ها» یاد کرد.
 
به نقل مهر، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در گزارشی به یادآوری عملکرد تیم ملی فوتبال ایـــران در جام جهانی ۱۹۹۸ و پیروزی برابر آمریکا پرداخت و نوشت: «۱۹ ســال پیش در چنین روزی تیم ملی فوتبال ایـــران برای اولین بار در طول تاریخ مقابل تیم آمریکا قرار گرفـــــت دیداری که اهمیت زیادی برای آنها داشت. بعد از اولین حضور ایـــران در جام جهانی ۱۹۷۸، آنها ۲۰ ســال صبر کردند تا مجددا در این تورنمنت حضور داشته باشند.»
 
در ادامه این گزارش به نحوه صعود ایـــران به جام جهانی بعد از ناکامی مقابل عربستان و ژاپن و سپس موفقیت مقابل اســترالیا اشاره شده اســت.
 
در بخش قرعه کشی مسابقات جام جهانی آمده اســت: «آمریکا برای سومین بار حضور در جام جهانی را تجربه می کرد؛ تورنمنتی که چهار ســال قبل از آن میزبانش بود اما این اولین باری بود دو ملت با همدیگر بازی می کردند. و سرنوشت اینطور بود. مسابقه ای که سیاسی ترین دیدار در تاریخ جام جهانی بود و به عنوان «مادر تمام بازی ها» توصیف می شد.»
 
در قسمت های بعدی این گزارش به گلزنی حمید اســتیلی و مهدی مهدوی کیا مقابل آمریکا و همچنین شکست ایـــران مقابل یوگوسلاوی و آلمان اشاره شده اســت.
 
این گزارش در پایان به صعود تیم ملی فوتبال ایـــران به جام جهانی روسیه اشاره کرده و آورده اســت: تیم مورد احترام ایـــران در حال حاضر به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه صعود کرده اســت و هدف بعدی این تیم مدرن این اســت که به نخستین برد خود در رقابتهای جام جهانی اضافه کند و فصل جدیدی در تاریخ تیم ملی رقم بزند.»

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته خاطره بازی AFC از جام جهانی فرانسه اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما