گروه خودروسازی دایملر آلمان در مدل ۲۰۱۸ خودروی میباخ از پیشرانه ۱۲ سیلندر سری AMG اســتفاده خواهد کرد.

گروه خودروسازی دایملر مدت‌ها اســت که با اصرار بر ساختار خودروی میباخ AMG از ایجاد تغییرات در آن خودداری می‌کند. خودرویی که یکی از دو محصول حیاتی مرسدس بنز به شمار می‌آید؛ اما واقعا این خودروساز برجسته آلمانی چگونه قادر اســت مشتریان خود را مجاب به خرید این خودروی به‌ظاهر تکراری کند؟

جواب خیلی ساده اســت؛ تنها با به‌کارگیری موتور سری AMG در میباخ و نام‌گذاری آن با اسمی بدون داشتن پسوند AMG. این همان ترفندی اســت که مرسدس بنز قبلا در خودروهای G650 لاندالت و S650 کابریولت انجام داده و حالا همان‌طور که انتظار می‌رفـــــت، بنز تصمیم گرفـــــته اســت این پیشرانه قدرتمند و محبوب را روی سدان برجسته خود نیز قرار دهد.

با وجود اینکه مرسدس بنز هنوز به‌صورت رسمی از به‌کارگیری پیشرانه ۱۲ سیلندر AMG در میباخ خبر نداده اســت؛ اما بر اساس مشخصات اعلام‌شده توسط این خودروساز برای مدل ۲۰۱۸ میباخ S650، این حقیقت آشکار شده اســت. مشخصات خودرو درست همانند دیگر خودروی برجسته گروه دایملر یعنی لیموزین اســت، با این تفاوت که به‌جای موتور ۸ سیلندر یا ۱۲ سیلندر اســتاندارد، بنز از یکی از قوی‌ترین پیشرانه‌های خود یعنی موتور ۱۲ سیلندر ۶ لیتری همراه با توربو شارژ دوگانه اســتفاده کرده؛ پیشرانه‌ای که قادر به تولید ۶۲۱ اسب بخار توان و ‍۱۰۰۰ نیوتون متر گشتاور اســت.

193dcd13 0e12 4f9a 9d50 21dba3937cd4 میباخ ۲۰۱۸ مرسدس بنز با پیشرانه ۱۲ سیلندر AMG

مقاله‌ی مرتبط:

این پیشرانه پیش از این در خودروهای سری ۶۵ AMG مانند SL65 رودستر، G65 اسپرت و نسخه‌های سدان و کوپه S65 نیز به کار گرفـــــته شده اســت. در این خودرو از جعبه دنده اتوماتیک ۷ سرعته جهت انتقال نیرو محرکه به محور عقب خودرو اســتفاده شده اســت. این سیستم و محور عضلانی خودرو قادر هستند در ۴.۶ ثانیه، سرعت میباخ ۲۰۱۸ را از ۰ به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسانند. این زمان ۰.۴ ثانیه بیشتر از مدل S65 سدان اســت که دقیقا روی همین پلتفرم و با همین پیشرانه تولید و عرضه می‌شود؛ اما با داشتن فاصله محوری ۳.۳۶ متری، نسبت به میباخ تقریبا ۳۰ سانتی‌متر کوتاه‌تر اســت.

وزن خالص میباخ ۲۰۱۸ با این پیشرانه قدرتمند و البته سنگین هنوز اعلام نشده اســت؛ اما می‌توان انتظار داشت لوکس‌ترین نسخه آن حتی از سدان S65 با وزن ۲ تن و ۲۶۷ کیلوگرم هم سنگین‌تر باشد.

1fcd8380 b4c5 49b3 9600 f86a21850bb5 میباخ ۲۰۱۸ مرسدس بنز با پیشرانه ۱۲ سیلندر AMG

در مورد قیمت این خودرو گمانه‌زنی‌های متعددی مطرح بوده اســت؛ اما زمانی که بدانیم آخرین مدل میباخ موجود در بازار یعنی S600، با قیمت پایه ۱۹۱‍,۳۰۰ دلار و خودروی AMG S65، با قیمت پایه ۲۲۶,۹۰۰ دلار در حال حاضر تولید و عرضه می‌شود؛ طبیعی اســت که انتظار داشته باشیم حداقل قیمت میباخ ۲۰۱۸ رقم ۲۵۰ هزار دلار باشد.

با این محدوده قیمتی عملا میباخ ۲۰۱۸ به‌عنوان رقیبی جدی برای خودروی گران‌قیمت بنتلی Flying Spur W12 S به شمار خواهد آمد. مگر اینکه اعلام شود مدل جدید لیموزین دایملر مانند میباخ‌های سری ۶۵۰ در تعداد محدود تولید خواهد شد که در این صورت، قیمت بالاتر لیموزین نسبت به میباخ محتمل اســت.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته میباخ ۲۰۱۸ مرسدس بنز با پیشرانه ۱۲ سیلندر AMG اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما