سیدر برای من بهترین نوشیدنی الکلی است، از زمانی که من یک بطری مشترک از رعد سفید سفید در پارک محلی (که همه ما آن را انجام داده بود) غرق شدیم برای لذت بردن از یک سرد در میخانه در طول ماه های تابستان آن همیشه دارای همان طراوت، اثر آرامش بخش و جوان کننده است. قدردانی من از این نوشیدنی سال به سال ادامه داشته است، بنابراین این مقاله امیدوار است که شما را کمی بیشتر در مورد آنچه که سیدور است، چگونه سیر تولید می شود و بهترین سیب است. امیدوارم مفید باشد.

سیدور نوشیدنی مشهور در سراسر انگلیس و ایرلند است؛ آن را در فرم های مختلف از سیر خشک سنتی به سیب شیرین می آید، که اجازه می دهد تا از طیف وسیعی از افراد لذت می برد.

اکثر سیب های رشد شده برای ساخت سیب مناسب است، اگر چه در یک منطقه مانند سندرم سازان کنت ترجیح می دهند از مخلوط غذا و سیب سیب یا فقط سیب سیب استفاده کنند اگر در کشور غربی هستید.

در جمع آوری این سیب ها آنها بلافاصله به آنچه که به عنوان تفاله شناخته می شود یا بمب این روند در روز از طریق دست یا با استفاده از آب یا قدرت اسب در شراب سیب انجام می شود. این روزها اکثر مطبوعات ساینده الکتریکی هستند، در حالی که کل پروسه به دنبال اطمینان از اینکه گلدان فقط برای مدت زمان محدودی در معرض هوا قرار می گیرد.

بعد از این همه فرایند مهم تخمیر اتفاق می افتد، این کار در یک درجه حرارت ۴-۱۶ درجه سانتیگراد است که برای اغلب تخمیر ها کم است اما برای این سیب مفید است. قبل از فرآيند تخمیر، تمام شکر مصرف می شود، سیر به بطری جدید منتقل می شود، سلول های مخمر مرده مرده و سایر مواد نامطلوب دیگر را در انتهای بخار قدیمی می گذارد.

در نهایت مرحله آخر تخمیر باعث ایجاد کوچک مقدار کربنات، که می تواند با اضافه کردن برخی از قند اضافی افزایش یافته است. پس از یک دوره تخمیر سه ماهه، سیر تهیه نوشیدنی است، اما معمولا آن را تا ۲ سال در وات می گذارد.

سپس آنها را از بطری ها جدا می کنند و بطری می کنند. در بعضی از تولیدات سیب در مقیاس بزرگ، آنها سیرهای تولید شده از انواع مختلف سیب تولید می کنند که در این صورت سیر ممکن است با توجه به سلیقه بازار ترکیب شود. هنگامی که شربت سیر بطری می شود معمولا قند اضافی برای جرقه افزوده می شود. بطری های سیب معمولا مورد استفاده قرار می گیرند، اما برخی از نوشیدنی های خانگی از بطری های آبجو استفاده می کنند که به خوبی کار می کنند و ارزان می باشند.

غرب کشور به عنوان منطقه تولید کننده سیب شناخته شده است و یکی از بهترین ها (به نظر من). اکثر سیرها در این بخش از انگلستان به نام Scrumpy شناخته می شوند که اصطلاح محلی برای سیب کوچک یا خشک شده است. آنها بیش از ۲۵ سیب تولید می کنند در سامرست و پس از آن Cornwall است که یکی دیگر از شهرستان سیدور بزرگ برای کشور غرب است.

در کورنوال، تعدادی از سیر سنتی مانند سیدر Scrumpy Sid وجود دارد که قوی است سایدر که می تواند متوسط ​​متوسط ​​و متوسط ​​شیرین با حجم ۷٫۴٪ الکل تهیه شود.

اخیرا یک سیب جدید در سراسر انگلستان محبوب شده است. نوشیدنی که من از آن صحبت می کنم، کورنیش رتلر است. این سیب در ابتدا فقط در قالب پیش نویس موجود بود، اما پس از درخواست مشتریان متعدد، آنها اکنون آن را بطری کرده اند. ساخته شده به طعم و ظاهر متفاوت است، این مرد کورنیز ابری ۶٪ ABV و درخشان است. این بهترین سیب سرخ شده در سیدر فستیوال کیش ۲۰۰۸ بود. اگر من توصیه می کردم سعی کنید هر سایید را داشته باشید، آن را Cornish Rattler خواهد بود، من احساس می کنم که طعم و مزه آن سس مایونز اصلی را حفظ می کند، اما پس از آن اضافه می کند که شیرینی ظریف خاصی است که بیمار نیست و

پس از آن که Rattler در خرده فروشان محلی شما موجود است، من توصیه می کنم که بروید و آن را چک کنید، اگر سیر را دوست دارید، نا امید نخواهید شد.

[ad_1]

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما