چرا از امنیت استفاده می شود؟

اگر کسی بتواند به شبکه بی سیم خود از راه، نزدیک پارکینگ یا adj. اینجا خانه چیزهایی است که باید در نظر بگیریم. اگر از فعالیت اینترنتی غیر قانونی خود برای اتصال به اینترنت استفاده می کنید، شما می توانید از آنها استفاده کنید. همچنین، هنگامی که آنها در شبکه شما هستند، ممکن است قادر به باز کردن، حذف یا تغییر هر فایل در رایانه های خود باشند. همچنین احتمال دارد که کاربر غیر مجاز بتواند ویروس ها را بدون آنکه آنها را تحقق بخشد، گسترش دهد.

پس چه باید بکنم؟

راه های زیادی برای امنیت اتصال شما وجود دارد. ما بر امنیت بی سیم تمرکز می کنیم، بنابراین ما تنظیمات ساده ای را برای روتر شما انجام خواهیم داد. ساده ترین راه محافظت اتصال شما با استفاده از WEP (پروتکل رمزنگاری بی سیم) است. قبل از اینکه هرچه بیشتر بروید، بسیاری از هکرها می توانند راه هایی در این زمینه پیدا کنند. این بهترین انتخاب برای کسب و کارهای بزرگ (بیش از ۱۰۰ کارمند) نیست، اما برای کاربران خانگی و خانگی کوچک، این فقط خوب کار خواهد کرد.

مرحله ۱ (پیکربندی روتر):

بسته به روتر شما مشخصه این مرحله متفاوت خواهد بود شما باید وارد روتر خود شوید. این کار با باز کردن مرورگر اینترنت (اینترنت اکسپلورر، فایرفاکس، سافاری و غیره) و قرار دادن آدرس آی پی روتر در نوار آدرس انجام می شود (نوار آدرس جایی است که وب سایت هایی مانند google.com را تایپ می کنید). این آدرس IP یا ۱۹۲٫۱۶۸٫۰٫۱ یا ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱ است؛ اگر مطمئن نیستید، هر دو را امتحان کنید. هنگامی که یک صحیح را در آن تایپ میکنید (و «وارد کنید» را فشار دهید)، یک پنجره بازشو برای نام کاربری و رمز عبور شما درخواست میکند. اگر گذرواژه خود را هرگز تغییر ندهید، یک پیشفرض توسط سازنده برای شما تنظیم شده است. این همان نام کاربری و رمز عبور شما به عنوان رایانه یا ارائه دهنده خدمات اینترنت نیست. اگر شما رمز عبور پیش فرض خود را نمی دانید، آن را با کلیک کردن اینجا پیدا کنید.

پس از وارد شدن، بخش بی سیم را جستجو کنید. این اغلب یک دکمه یا برگه در صفحه اصلی است. برای روترهای DLink یک دکمه در منوی سمت چپ وجود دارد. اکنون برای امنیت بی سیم نگاه کنید. برای روترهای DLink در این صفحه قرار خواهد گرفت. شما باید یک منوی کشویی را ببینید. WEP را انتخاب کنید (همچنین ممکن است گزینه های دیگر مانند WAP را ببینید). بسته به روتر شما، برخی یا همه این گزینه ها را مشاهده خواهید کرد. آنها را به صورت زیر تنظیم کنید:

Authentication: Open

Encryption WEP: 64bit

نوع کلید: Hex

Key1: 10 رقمی شماره

کلید & # 39؛ رمز عبور شبکه بی سیم شماست. هر کسی که از اتصال بی سیم خود استفاده کند باید آن را بشناسد. به طور معمول، شما فقط باید آن را در کامپیوتر خود قرار دهید و سپس آن را به یاد داشته باشید.

مرحله ۲ (راه اندازی کامپیوتر):

اکنون به کامپیوتر بی سیم خود بروید و سعی کنید به شبکه متصل شوید، آن را از کلید شما خواهش می کنم. آن را همانطور که در روتر انجام دادید وارد کنید.

مرحله ۳ (امنیت پیشرفته):

اگر امنیت بیشتری دارید، می توانید تغییر دهید برخی از گزینه های دیگر در روتر. به عنوان مثال، به جای ۶۴bit 128bit را انتخاب کنید. یا به جای HEX ASCII را انتخاب کنید. همه روترها متفاوت هستند و سطح امنیتی متنوعی را ارائه می دهند. اساسا رفتن به ۱۲۸ بیت نیاز به یک رمز عبور طولانی دارد تا دیگران حدس بزنند و رفتن به ASCII نیاز به یک رمز عبور با حروف و نه فقط اعداد دارد، بنابراین کلمات عبور بیشتری وجود دارد. شما می توانید این را به همان اندازه که دوست دارید تغییر دهید و پیشنهاد می کنم که به ۱۲۸ بیت یا ASCII تغییر پیدا کنید.

توجه: برای کسب اطلاعات بیشتر با سازنده روتر تماس بگیرید. آنها اغلب یک شماره تلفنی رایگان دارند و به شما دقیقا همان کاری را که شما می خواهید انجام می دهید. من پیشنهاد می کنم یک روتر DLink به دلیل پشتیبانی ۲۴/۷ و بسیار مفید است.

[ad_1]

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما